تصاویر/ همه‌چیز درباره مرسدس بنز EQیکی از طرح‌های مفهومی که خیلی‌ها برای دیدن آن در انتظار بودند اس یو وی الکتریکی مرسدس بنز بود که با برند EQ در نمایشگاه پاریس رونمایی شد. این طرح مفهومی در شرف تولید انبوه برد الکتریکی معادل ۴۸۲ کیلومتر دارد.
همه چیز درباره مرسدس بنز EQ

به گزارش اخبار خودرو، طرح مفهمومی این خودرو به شکل اس یو وی کوپه است و احتمالا در هنگام تولید نیز همین سبک را حفظ خواهد کرد. پلتفرم، موتور و باتری آن کاملا جدید بوده و توانی معادل ۳۰۰ کیلووات تولید می‌کنند. این اس یو وی با برد ۴۸۲ کیلومتری خود تسلا مدل X را پشت سر گذاشته است.

همه چیز درباره مرسدس بنز EQ

EQ به هوشمندی الکتریکی اشاره دارد و به گفته دیتر زیچه، مدیرعامل دایملر و مرسدس بنز « اتومبیل بدون آلودگی آینده » خواهد بود. وی گفته است برند EQ فراتر از یک اتومبیل الکتریکی بوده و مجموعه ای از فناوری ها و نوآوری های جدید در عرصه حمل و نقل الکتریکی را به همراه خواهد داشت.

همه چیز درباره مرسدس بنز EQ

این نسل جدید از خودروهای الکتریکی از یک مجموعه باتری کاملا جدید سود می‌برد که نقش اساسی در فراهم کردن مسافت قابل پیمایش آن برعهده داشته است. همچنین با ترکیبی از فولاد، آلومینیوم و فیبرکربن در این خودرو تلاش شده تا در عین استحکام، وزن اتومبیل نیز به حداقل کاهش پیدا کند.

گوردن واگنر رییس جدید بخش طراحی دایملر در این باره گفت است : « این برند جدید نگاه جدیدی هم به خودروهای الکتریکی داشته و به عنوان مثال در طراحی داخلی آن از هیچ دستگیره و دکمه ای استفاده نشده و تمام نشان دهنده ها و عملکردها از طریق صفحه نمایش لمسی قابل کنترل و مشاهده خواهد بود.»

همه چیز درباره مرسدس بنز EQ

بدین ترتیب تهویه مطبوع و سیستم ارتباط سرگرمی تماما از طریق دکمه های لمسی کنترل شده و به جای آینه های بغل نیز دو دوربین تصاویر دریافت شده در در مانیتور کنسول وسط نمایش ‌می‌دهند.

همه چیز درباره مرسدس بنز EQ

از آنجا که به عقیده مدیرعامل مرسدس بنز آینده صنعت خودرو از اتومبیل های کوچک شهری تا لیموزین های لوکس تحت تاثیر حمل و نقل الکتریکی خواهد بود این اس یو وی کانسپت را می‌توان جدی ترین تلاش بنز در این عرصه دانست.لینک منبع

اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.