سرمایه گذاری ۷ میلیارد دلاری فاکس کان بر روی شارپ برای رفع نیاز های اپل20160204_Sharp_article_main_image

در فوریه سال گذشته مدیر اجرایی فاکس کان (Foxconn) یک جواهر دیگر به تالار جواهرات افزود و تجارت ناموفق شارپ (Sharp) را با مبلغ ۳٫۸ میلیارد دلار خریداری کرد. البته که شارپ هنوز چیز های زیادی برای عرضه کردن دارد؛ مانند تکنولوژی IGZO و صفحه نمایش های OLED. با تکفارس همراه شوید.

هر چند که هنوز فعالیت شارپ در عرصه صفحه نمایش های OLED در حد میزان مورد نیاز بزرگترین مشتری فاکس کان یعنی اپل نمی رسد اما به نظر می رسد که شارپ اولین قدم های خود را برای تامین میزان صفحه نمایش OLED مورد نیاز اپل برداشته است. قرار است که فاکس کان کارخانه مورد نیاز را به زودی بسازد و آن را افتتاح کند. احتمالا این شرکت در ایالات متحده آمریکا تاسیس شود. احتمالی که در کنفرانس مطبوعاتی تری گو (Terry Gou) به آن دامن زده شد.

کارخانه ساخت صفحات حدودا ۷ میلیارد دلار برای فاکس کان هزینه خواهد داشت و می تواند ۳۰ تا ۵۰ هزار شغل در ایالات متحده به وجود بیاورد. انتظار می رود یک کارخانه قالب گیری نیز در پنسیلوینیا تاسیس شود چرا که مسئولان ایالتی پنسیلوینیا در تایوان با نمایندگان فاکس کان ملاقات کرده بودند.

گفته می شود که تری گو با رئییس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ، ملاقات کرده است و به او قول داده که ۵۰ میلیارد دلار دیگر در ایالات متحده سرمایه گذاری کند و فرصت های شغلی زیادی را در این کشور به وجود بیاورد.

نظراتتان را با ما به اشتارک بگذارید.لینک منبع

اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.