ادامه رکوردشکنی های اپل در بخش اقتصادی؛ پیشرفت چشمگیر درآمد اپلیکیشن هاapple-h1

اپل در سه ماهه گذشته باز هم رکورد شکنی کرد و با فروش میزان تاریخی ۷۸٫۳ میلیون نسخه گوشی iPhone توانست ۶۹% از درآمد ۷۸٫۳ میلیارد دلاری این شرکت در سه ماهه چهارم سال گذشته را فراهم کند. در ادامه با تک فارس همراه باشید.

نکته قابل توجه تر در این آمار و ارقام، بخشی است که هم اکنون میزان درآمدش از iPad نیز بیشتر شده و انتظار می رود که به زودی درآمد اپل از فروش اپلیکیشن ها، در اپ استور، از میزان فروش و درآمد دستگاه های Mac نیز پیشی بگیرد. بخش بزرگی از درآمد اپل در سال های آینده به درآمد اپ استور اپل با سرویس های شامل Apple Pay و iCloud مربوط می شود.

در حالی که این نکته زیاد تعجب برانگیز نیست، جالب است که با وجود کاربران بیشتر سیستم عامل اندروید، تعداد افرادی که از پلی استور گوگل خریداری می کنند کمتر از تعداد کاربران iOS است که از اپ استور اپل خرید می کنند. در واقع بخش سرویس های اپ استور درآمدی ۷٫۱۷ میلیارد دلاری برای اپل داشتند و با پیشرفت ۱۰ درصدی، به دو برابر میزان درآمد گوگل از فروش اپلیکیشن ها  رسیدند. این اتفاق در کنار پیشرفت های اقتصادی اپل در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶، می تواند خبر خوبی برای تیم کوک و همکارانش باشد.

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.لینک منبع

اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.