شناور صوتی در لانگ آیلند، صدای نهنگ اول را شنیدشناور صوتی  در لانگ آیلند، صدای نهنگ اول را شنید

 

مترجم: مجید جمالزاده
منبع:راسخون
 
یک شناور با حسگر صوتی جدید با تکنولوژی بالا تنها چند روز بعد از اینکه در اقیانوس اطلس قرار گرفته بود در سواحل لانگ آیلند اولین صدای نهنگ را ثبت کرد.تمام صداها ازپره نهنگ بود.دومین نهنگ بزرگ در دنیا.
در چهارم جولای صدای مهمی ضبط شد که از عمق بسیار پایینی بود که محققان در موسسه ی اقیانوس شناسی کیپ کاد در ماساچوست باید به آن صدا سرعت می بخشیدند تا بشود آن را شنید.این آواز پره نهنگ بود که توسط یک شناوربا تکنولوژی بالا در ۲۲ مایلی جنوب جزیره ی آتش نیویورک ثبت شده بود.
سپس،دوباره دو روز بعد آن شناورصداهایی دریافت کرد ،و حالا،در آخر جولای در مجموع ۱۱ روز صدا ضبط شده بود. هر چند که دستگاه ضبط در پایان ماه ژوئن در اقیانوس قرار گرفته بود. این کار انجمن حفاظت حیات وحش آکواریوم نیویورک و تیم وودزهول است.
محققان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این غول مهربان ، برنامه ریزی می کنند.همچنین در مورد اکوسیستم نیویورک، از کیپ میِ نیوجرسی به مانتکِ نیویورک.
آنها به طور خاص می خواهند به صداهای داخل دریا گوش دهند،و نظارت کنند بر دوستان وال ها و محیطی که در آن زندگی می کنند.
. آقای هوارد روزنبام مدیر برنامه ی غول های اقیانوس WCS و شرکت سرب-همراه در این پروژه ،در یک مصاحبه ی مطبوعاتی، اعلام کرد:
با شناسایی نهنگ ها در این منطقه ،ما یک درک بسیار بهتری از چگونگی استفاده ی آنها از آب های خارج از نیویورک خواهیم داشت و اینکه چگونه بهترازآنها حفاظت کنیم .
شناور صوتی  در لانگ آیلند، صدای نهنگ اول را شنید

پره نهنگ ها، تنها گونه ای هستندکه از فاصله ی بسیار دور ، صدای آنها شنیده می شنود و در آبهای اطراف شهر نیویورک متداول هستند.
اما آنها به دلیل سابقه ی طولانی صید نهنگ که حدود ۱۵۰۰ نفر در سواحل شرقی تخمین زده شده اند، در معرض خطر قرار گرفته اند.
آنها می توانند تا ۷۰ فوت طول (گوساله ها می توانند در هنگام تولد ۲۰ فوت رشد کنند) رشد کنند،و آنها تنها پستانداری هستند که الگوی رنگی نامتقارنی دارند که فک سمت چپ شان سیاه است در حالی که فک سمت راست سفید است.
موسسه ی اقیانوس شناسی وودزهول (woods whole)داده هایی فراهم کرد که به آسانی به صورت آنلاین در دسترس است،بدون اینکه سابقه ی ضبط برای شنیدن آن داشته باشید.
بنابراین گوش دادن آن اصوات برای شما لذت بخش است.
صدای نهنگ باله را بشنوید.
ممکن است گونه جدید نهنگ کشف شده ،در اقیانوس آرام باشد.

 لینک منبع

اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.