درمان تهوعدرمان تهوع

 

مترجم: رزیتا ملکی‌زاده
منبع:راسخون
 
تهوع عارضه‌ای است که می‌تواند هرکسی را در هر زمانی تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین چنانچه از آن رنج می‌برید، مأیوس نشوید. درمانهای بیشماری وجود داشته که می‌توانید به منظور بهتر شدن، از آنها استفاده کنید.
بکار بستن درمان‌های مؤثر، می‌تواند کمک بزرگی در جهت رهایی شما از احساس ناراحتی شدید ناشی از تهوع باشد. تهوع وضعیتی است که تقریباً هر فردی را در برهه‌ای از زندگی خود تحت تأثیر قرار داده است و این توانایی را دارد که فرد را دچار ناراحتی شدید نماید. در مواقعی مانند این، اطلاع از چند درمان تهوع می‌تواند بسیار مفید باشد. فرد بایستی از این درمانها به منظور تسکین از این درد و محنت جانفرسا استفاده نماید.

مایعات

مخرب‌ترین اثر تهوع بر روی بدن انسان از دست دادن آب و مایعات با ارزش بدن است. به منظور بهبودی، این مایعات بایستی مجدداً تأمین گردند. هنگامی که فردی دچار تهوع و در نهایت استفراغ می‌شود، گاهی اهمیت مصرف منظم مایعات را فراموش می‌نماید. آب زیادی بنوشید و خیلی زود احساس بهتری خواهید داشت. به گفته‌ی متخصصان امر پزشکی، بهترین درمان تهوع نوشیدن مقدار زیادی آب است. همراه با آب، نوشیدن لیموناد زنجبیلی، آب لیمو و یا نوشیدنی‌های انرژی‌زا نیز جهت تسکین از این مشکل، بسیار مؤثر است.

زنجبیل

زنجبیل یک درمان قدیمی بوده که در طول قرنها از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است. در اکثر موارد، تسکین فوری پس از مصرف زنجبیل در برخی اشکال حاصل می‌شود. توصیه می‌کنیم که مقداری چای گرم را همراه با زنجبیل خرد یا له شده دم کنید. این چای را نوشیده و در عرض چند دقیقه احساس بهتری خواهید یافت.

لیمو

بعضی افراد ممکن است قادر به تحمل طعم و مزه لیمو نبوده و یا از آن خوششان نمی‌آید، اما اثر آن در دایره‌ی پزشکی به خوبی شناخته شده است. بر روی قاچی از لیمو کمی نمک ریخته و آن را در دهان خود بگذارید، خیلی زود مجدداً احساس سلامتی و بهبودی خواهید کرد. آب لیمو شگفتی می‌کند و همچنین می‌توانید مقداری شکر را جهت افزایش اثربخشی به آن بیافزایید.

هوای تازه

به احتمال زیاد، تمام کاری که لازم است به منظور رهایی از احساس تهوع عاجز کننده انجام دهید بیرون رفتن از خانه و استنشاق کمی هوای آزاد است. حبس خود در اتاقی که بوی آن در حال افزایش بوده و بدتر از حالت تهوع‌تان است، تنها این وضعیت را وخیم‌تر می‌سازد. در صورتی که نزدیک به دریا زندگی می‌کنید، بیرون رفته و در ساحل دریا قدم بزنید. حتی می‌توانید از یک پارک دیدن کنید. کلید درمان تهوع مکرر تنها بیرون رفتن و وارد نمودن اکسیژن تازه به بدنتان است، با این کار خیلی زود این حالت تهوع از میان خواهد رفت.

آب نبات نعناعی

آب نبات نعناعی همچنین به عنوان درمانی عالی عمل می‌کند. معمولاً کسی این نوع آب نبات را تمام مدت با خود همراه ندارد، اما نگهداشتن کمی از آن در خانه فکر بدی نیست. این آب نبات طعم بد موجود در دهان شما را بهبود بخشیده، مجاری بینی مسدود شده را باز کرده و به شما احساس بهتری می‌بخشد.

نقاط فشاری

از نظر پیروان طب فشاری، نقاط خاصی در بدن وجود داشته که به تسکین حالت تهوع کمک می‌کنند. این تنها یک حدس و گمان صرف نیست، به این دلیل که افراد بسیاری در سرتاسر جهان موفق عمل کردن آن را تأیید می‌کنند. این نقطه‌ در قسمت پرده دار بین انگشت شست و انگشت اشاره وجود دارد. این ناحیه را ماساژ داده و به آرامی به آن فشار آورید، و احساس کمی بهبودی خواهید کرد. حتی برای افرادی که هیچ اعتقادی به این علم ندارند، امتحان آن ضرری نخواهد داشت.
تهوع صبحگاهی در میان زنان باردار بسیار شایع است. هیچ درمان مجزا و منحصر بفردی برای آن وجود نداشته و صرفاً یکی از این درمانها موجب تسکین و راحتی خواهند شد. تکمیل نمودن رژیم غذایی با مواد مغذی مختلف و داروهای تجویز شده توسط پزشک، به فرد در خاتمه دادن به این مشکل کمک خواهد کرد.
تهوع یک عارضه‌ی بسیار شایع و گسترده بوده و افراد بسیاری وجود دارند که به طور مرتب دچار این حالت می‌شوند. کلید کار حفظ آب بدن و برخورداری از هوای تازه است. این عارضه‌ای است که در صورت انجام روشهای مناسب، می‌تواند در عرض چند دقیقه درمان شود. انتخاب حل مشکل با داروهای تجویزی تنها وابستگی بدن را به این داروها افزایش داده و در دراز مدت برای بدن مضر خواهد بود. در عوض در پیش گرفتن درمانهای طبیعی نتایج خوبی را عاید شما خواهد ساخت.
سلب مسئولیت: اطلاعات ارائه شده در این مقاله صرفاً جنبه‌ی آموزشی داشته و نبایستی به منظور جایگزین توصیه‌های پزشک متخصص در نظر گرفته شود.

 لینک منبع

اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.