نحوه اسکن کردن کد QR با کروم برای iOS


از زمان سیستم عامل نسخه iOS 4 ، یک برنامه مختص برای اسکن کردن کد QR بر روی گوشی من بود . اما من زیاد از این برنامه استفاده نمی کردم اما زمانی که نیاز به اسکن کردن کدی داشتم ، این برنامه بهترین گزینه ای بود که در دسترس بود . تعداد کمی برنامه برای اسکن کردن کد های QR در فروشگاه App Store وجود دارد اما تعداد کمی از آنها به خوبی برنامه نویسی شده و خوب می باشند . اگر شما بر روی دستگاه تان که دارای سیستم عامل iOS می باشد برنامه کروم را نصب کرده اید ، دیگر احتیاجی به یک برنامه که مختص اسکن کردن کد های QR می باشد ندارید . حال شما می توانید با کروم کد های QR را اسکن کنید .

نحوه انجام این کار را در زیر می توانید ملاحظه کنید .

قابلیت اسکن کردن کد QR با کروم بعد از بروزرسانی کروم به آن اضافه می شود . شما باید نسخه ۵۶٫۰٫۲۹۲۴٫۷۹ به بالا را برای انجام اسکن کردن به بالا اجرا کنید .

بر روی دستگاه های با قابلیت ۳D Touch
گزینه کد QR به عنوان یک میانبر ۳D به کروم اضافه شده است . بر روی آیکون کروم ضربه زده و انگشت خود را نگاه دارید . میانبرهای ۳D حال شامل گزینه جدیدی به نام ‘Scan QR Code’ می باشد .بر روی آن ضربه زده و کروم باز خواهد شد ، حال کروم آماده برای اسکن کردن کد می باشد . هنگامی که برای اولین بار از این میانبر استفاده می کنید ، کروم از شما برای دسترسی به دوربین دستگاه تان اجازه می گیرد .
کد QR را در جایی که محل قاب اسکن کردن کد می باشد قرار دهید تا برنامه بتواند آن را اسکن کند . لینک کد QR به صورت خودکار باز نمی شود . اما در قسمت وارد کردن آدرس اینترنتی نمایان می شود . شما باید بر روی Go ضربه بزنید تا صفحه لینک مورد نظر را ببینید .

نحوه اسکن کردن کد QR با کروم برای iOS 1

نحوه اسکن کردن کد QR با کروم برای iOS 2

بر روی دستگاه هایی بدون قابلیت ۳D Touch
در دستگاه ایی بدون قابلیت ۳D Touch ، شما نمی توانید کد QR را از طریق آیکون برنامه باز کنید . به جای آن ، شما از Spotlight استفاده خواهید کرد . برنامه ها می توانند به قسمت Spotlight اضافه شوند که این کار را خود کروم انجام داده است . به سادگی QR Code را در Spotlight تایپ کنید . در نتایج جستجو ، بر روی نتیجه Chrome Scan QR Code ضربه بزنید .

هنگامی که برای اولین بار از اسکنر کد QR استفاده می کنید ، کروم از شما برای دسترسی به دوربین اجازه می خواهد . باز هم مانند کاری که در بالا ذکر شد لینک کد اسکن شده در قسمت آدرس وب سایت نمایان می شود اما به طور خودکار این لینک باز نمی شود و شما باید برای باز کردن لینک مورد نظر بر روی Go ضربه بزنید تا به صفحه لینک مذکور بروید .

نحوه اسکن کردن کد QR با کروم برای iOS 3

نحوه اسکن کردن کد QR با کروم برای iOS 4لینک منبع

اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.