رده بندی کیفی خودروهای داخلی در دی‌ماه ۹۵ منتشر شد؛ تنها سه مدل خودرو ۴ ستاره شدندرده بندی کیفی خودروهای داخلی

رده بندی کیفی خودروهای داخلی در دی‌ماه ۹۵ منتشر شد؛ تنها سه مدل خودرو ۴ ستاره شدند

مطابق هر ماه، گزارش رده بندی کیفی خودروهای داخلی در دی‌ماه ۱۳۹۵ توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر و باکیفیت‌ ترین و بی‌ کیفیت‌ ترین خودروهای موجود در بازار مشخص شدند. بر اساس این گزارش، در این ماه در مجموع ۸۹ هزار و ۴۱۴ دستگاه خودرو در کشور تولید شد که ۹۹ درصد آن به گروه خودروهای سبک و یک درصد هم به خودروهای سنگین اختصاص داشت.

در دی‌ماه ۱۳۹۵، ۴۱ مدل خودروی سبک و ۱۰ مدل خودروی سنگین در ایران تولید شد که خودروهای پژو ۲۰۶ و مزدا ۳ جدید، بیشترین و کمترین میزان تولید را در بخش خودروهای سواری داشتند. همچنین در بخش وانت، خودروهای وانت نیسان دوگانه‌سوز و وانت مزدا دوکابین به ترتیب بیشترین و کمترین میزان تولید را به خود اختصاص دادند.

رده کیفی ۵ ستاره ۴ ستاره ۳ ستاره ۲ ستاره ۱ ستاره
تعداد مدل ۰ ۳ ۱۰ ۶ ۱۴
تعداد تولید
۰ ۵۷۴ ۲۴ هزار و ۸۶۱ ۵ هزار و ۹۷ ۵۴ هزار و ۵۵۸

طبق گزارش رده بندی کیفی خودروهای داخلی در دی‌ماه ۹۵، تمامی خودروهای زیر ۲۵ میلیون تومان یعنی پراید و تیبا در پایین‌ترین سطح کیفی قرار داشتند و تنها یک ستاره از ۵ ستاره را دریافت کردند. در بین خودروهای بین ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومانی، تنها رنو ساندرو موفق به دریافت ۴ ستاره از ۵ ستاره کیفی شد و خودروهای پارس تندر، تندر ۹۰ اتوماتیک، تندر ۹۰ ایران خودرو، تندر ۹۰ پارس خورو، رانا، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار و پژو ۲۰۶، هر یک ۳ ستاره از ۵ ستاره را کسب کردند. همچنین در این بازه‌ی قیمتی، دو خودروی ام وی ام ۳۱۵ جدید و دنا دارای دو ستاره کیفی و باقی خودروها دارای یک ستاره کیفی هستند.

در گروه خودروهای بین ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، برلیانس اچ ۳۳۰ با کسب ۳ ستاره کیفی، باکیفیت‌ترین خودروی این رده بود و خودروهای جک جی ۵ و آریو نیز دو ستاره کیفی دریافت کردند. خودروهای ام وی ام ۵۵۰ و لیفان ایکس ۶۰ نیز با دریافت تنها یک ستاره، بی‌کیفیت‌ترین مدل‌های این بازه قیمتی بودند.

رده بندی کیفی خودروهای داخلی

در میان خودروهای ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی، دو خودروی سراتو و چری تیگو ۵ هر یک ۳ ستاره کسب کردند و خودروهای آسا و جک اس ۵ نیز دو ستاره هستند. در نهایت در گروه خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان، مزدا ۳ جدید و سوزوکی گرند ویتارا موفق به دریافت ۴ ستاره کیفی شدند.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اعلام کرد که تمامی خودروها با توجه به کیفیت خود از یک تا پنج ستاره دریافت می‌کنند که ۵ ستاره نشان‌دهنده‌ی بالاترین سطح کیفی خودرو است؛ اما متاسفانه در حال حاضر در بین خودروهای داخلی، هیچ یک از خودروها موفق به دریافت ۵ ستاره نشده‌اند و تنها ۳ مدل خودرو توانستند ۴ ستاره را کسب کنند. در عوض ۱۴ مدل خودرو در پایین‌ترین سطح کیفی قرار دارند و تنها یک ستاره به آن‌ها تعلق گرفت.

رده بندی کیفی خودروهای داخلی

جدول‌های رده بندی کیفی خودروهای داخلی در دی‌ماه ۱۳۹۵

۱٫ جدول سطح کیفی خودروهای سواری (سبک)

رده بندی کیفی خودروهای داخلی۲٫ جدول سطح کیفی خودروهای وانت

رده بندی کیفی خودروهای داخلی۳٫ جدول مقایسه سطح کیفیت خودروهای سبک در آذرماه و دی‌ماه ۹۵

رده بندی کیفی خودروهای داخلی۴٫ میانگین امتیاز منفی خودروهای سبک – کدهای ۹ گانه

رده بندی کیفی خودروهای داخلیلینک منبع

اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.