فواید خوب روغن جوجوبا برای ناخن‌هافواید خوب روغن جوجوبا برای ناخن‌ها

 

مترجم: سعید علیزاده
منبع:راسخون
 
بیشتر ما در مورد هرچیزی که می‌شنویم برای سلامتی ما مفید هستند از آن استفاده می‌کنیم. اگر طبیعی باشد که حتی بهتر است. روغن اساسی جوجوبا یکی از این محصولات است. فواید این روغن برای ناخن‌ها را در ادامه مطلب بخوانید.
جوجوبا به خاطر کاربردش در لوازم آرایشی و چندین استفاده صنعتی دیگر که برای پاک کردن همان لوازم آرایشی کاربرد دارد در سال‌های اخیر مفید شناخته شده است. چیزی که در مورد این محصول جالب است این است که ما آن را روغن نامگذاری کرده‌ایم چون در واقع واقعا موم است و روغن نیست. مورد جالب دیگر این است که این موم ترکیبی است که شباهت زیادی به روغن طبیعی پوست انسان دارد. مزیت استفاده از این روغن این است که بدن را متقاعد می‌کند که به مقدار کافی روغن طبیعی تولید کرده است. در یک نگاه نزدیکتر، شخصی ممکن است درک کند که روغن جوجوبا دارای فواید متعددی است، از این رو انتخاب آن انتخابی امن و به صورت قوی توصیه می‌شود. هم اکنون ما فقط به استفاده از این روغن بر روی ناخن‌ها بحث می‌کنیم.

مراقبت خوب از ناخن

این ممکن است تنها یک نظر باشد اما هیچ چیز غیر جذاب‌تر از ناخن‌ها بد و خشن وجود ندارد. مراقبت به طور منظم از ناخن‌ها باعث می‌شود ناخن‌ها به مدت طولانی قوی‌تر و جوان‌تر به نظر برسند. مراقبت به موقع از ناخن به ویژه به خصوص هنگامی که دستانتان توسط آب خیس شده یا حتی مقدار زیادی پاک‌کننده لاک ناخن مانند استون با آن تماس داشته است ضروری است. حتی حین استفاده از محصولات دیگر مانند مایع ظرفشویی، سفیدکننده و .. که دارای پتانسیل تخریبی هستند و هنگام استفاده از این محصولات باید از دستکش استفاده کرد باید از ناخن محافظت کرد. با این حال، اگر آسیب زده شود، مراقبت سریع از آن توصیه می‌شود. توجه داشته باشید که چگونه این روغن به خصوص اگر در حالت خالص باشد، می‌تواند برای مراقبت از چنین مشکلاتی کمک کند.

فواید برای ناخن

همانطور که قبلا ذکر شد، کاربردهای روغن زیاد است و یکی از کاربردهای این روغن برای نگه‌داری از ناخن است. اول از همه، جوجوبا به ترمیم دست و ناخن همراه با احیای آن‌ها کمک می‌کند. رطوبت حاصل از آن به مدت طولانی پس از استفاده از آن ناخن را قوی نگه می‌دارد. حال به چگونگی استفاده از آن به روی ناخن‌ها نگاهی می‌اندازیم.
استفاده از محصولی با کیفیت بالا بسیار مهم است. روغن با کیفیت بالا به عنوان عامل ترمیم کننده مناسب برای ناخن‌ها به شمار می‌رود. نحوه استفاده از آن اینگونه است که مقداری روغن به روی ناخن‌ها اعمال کنید و به آرامی به همراه کوتیکل ماساژ دهید. استفاده منظم از این روغن به جذب بهتر ویتامین E توسط ناخن کمک می‌کند، در نتیجه کیفیت ناخن نیز بهبود می‌یابد. فایده دیگر روغن این است که استفاده چند قطره از آن برای مدت طولانی کافی خواهد بود.

سایر فواید

به غیر از فوایدی که ناخن‌ها از این روغن دریافت می‌کنند، موارد زیاد دیگری نیز هستند که این روغن به آن‌ها کمک می‌کند. این روغن به خاطر خواصش به پوست و مو کمک می‌کنند تا در شرایط بهتری باشند. به عنوان یک گزینه با ارزش، استفاده از این روغن روی مو می‌تواند به درخشندگی دوست داشتنی آن کمک کند. این روغن یک گزینه خوب به خصوص برای افرادی که در درمان مکرر شیمی درمانی یا سایر درمان‌ها که تحت شرایط گرمایی شدیدی قرار گرفته‌اند به شمار می‌رود. علاوه بر آن، این روغن پوست سر را مرطوب نگه می‌دارد. جوجوبا به عنوان یک جایگزین طبیعی خوب برای پاک‌کردن آرایش، موم لب و مرطوب نگه داشتن لب به کار می‌رود. این یک موهبت برای دخترانی است که لوازم آرایشی خود را دوست دارند. یک راه‌حل مناسب طبیعی برای مشکلات آکنه است، این یک راه حل برای کسانی است که نمی‌خواهند از کرم‌های دارویی و شیمیایی و شبیه این‌ها استفاده کنند. این روغن به عنوان یک آفت‌کش طبیعی بسیار خوب عمل می‌کند. بنابراین، فواید این روغن فراتر از استفاده از آن به عنوان لوازم آرایشی است.
خوشبختانه، کاربردهای ذکر شده این مساله را روشن کرده است که این روغن چقدر مفید است، و به شما کمک می‌کند تا بدانید که محدوده فواید آن چقدر بزرگ است.

 لینک منبع

اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.