افت طول عمر باتری گوشی های سری S7 با به روز رسانی نوقاگوشی های Galaxy S7 و Galaxy S7 edge از بهترین و محبوب ترین گوشی های هوشمند اندروید موجود در بازار هستند و هر دوی آن ها در حال دریافت به روز رسانی اندروید ۷٫۰ نوقا می باشند. در کنار تمام ویژگی های خوب جدید و عملکرد بهتر این سیستم عامل باید به یک بخش بپردازیم که اهمیت زیادی دارد: عمر باتری. با تک فارس همراه باشید.

گوشی های Galaxy S7 و S7 edge باتری هایی بسیار قوی داشتند و می توانستند یک روز کامل بدون نیاز به شارژ، نیاز های کاربران را رفع کنند؛ به خصوص گوشی Galaxy S7 edge با باتری ۳۶۰۰ میلی آمپر بر ساعتی اش که عملکرد بی نظیر در بخش طول عمر باتری داشته است. سوالی که پیش می آید این است: آیا با به روز رسانی اندروید ۷٫۰ نوقا، عمر باتری تغییر کرده است؟

هر دو گوشی Galaxy S7 و S7 edge مورد بررسی قرار گرفته اند و در حالی که انتظار می رفت عملکرد بهتری نسبت به گذشته داشته باشند، کاهش طول عمر باتری در هر دوی این گوشی ها مشاهده شد. متاسفانه عمر باتری در هر دو گوشی به میزان ۱۰ کاهش یافته است و آزمایش های پی در پی نشان از واقعی و دقیق بودن این اعداد دارند. به جای بهبود عملکرد، جدید ترین، و شاید مهمترین، به روز رسانی حال حاضر اندروید، عملکرد باتری های این گوشی را ضعیف تر می کند.

اما این آزمایش ها چگونه بوده اند؟ در ابتدا میزان روشنایی صفحه نمایش بر روی میزان ثابتی قرار گرفته است و عملکرد ثابتی برای دستگاه با به روز رسانی جدید تر تنظیم شده و نتایج این آزمایش ها ثبت شده است.

نتایج این آزمایش ها به این صورت بوده است: گوشی Galaxy S7 با به روز رسانی جدیدتر با یک با شارژ ۶ ساعت دوام آورد در حالی که یک روز قبل آن، همین گوشی با اندریود ۶ مارشمالو مدت زمان ۶ ساعت و ۳۷ ثانیه دوام آورده بود که این میزان ۹٫۴% بیشتر از به روز رسانی نوقا بوده است.


مقایسه عملکرد باتری گوشی Galaxy S7 بر روی سیستم عامل های مختلف ( بر حسب دقیقه)

گوشی Galaxy S7 edge با اندروید نوقا به میزان ۶ ساعت و ۳۵ دقیقه فعالیت داشته است که همین گوشی در روز قبل، با یک بار شارژ به میزان ۷ ساعت و ۱۰ دقیقه فعالیت کرد که باز هم با کاهش ۸٫۱% در طول عمر باتری مواجه شده است.


مقایسه عملکرد باتری گوشی Galaxy S7 edge بر روی سیستم عامل های مختلف ( بر حسب دقیقه)

اما این به چه معناست و چه دلیلی می تواند داشته باشد؟ اندروید ۷٫۰ نوقا با رابط کاربری جدیدتر و بهتر و همچنین عملکرد سریع تر، تجربه بهتری را برای کاربران به وجود می آورد اما در برابر این پیشرفت ها، باتری، عملکرد ضعیفتری با اندروید نوقا پیدا می کند. البته اگر این مشکل جدی باشد، احتمال می رود که سامسونگ با عرضه به روز رسانی های جدید، این مشکل را رفع کند.

نظراتتان را با ما به اشتارک بگذارید.لینک منبع

اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.