بلک بری از نوکیا شکایت کرد | استفاده غیر قانونی نوکیا از طرح های بلک بریبا این که زمان کمی از روز ولنتاین می گذرد، بلک بری به جای گرفتن کادو ولنتاین برای نوکیا، از آن ها شکایت کرد. با تک فارس همراه باشید.

نوکیا و بلک بری اشتراکات زیادی دارند و هر دو از بزرگترین شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند بوده اند که امروزه حال و روز خوبی ندارند. به نظر می رسد که بلک بری به دلیل استفاده غیر قانونی نوکیا از طرح هایی که حق ثبت اختراع آن ها در دست بلک بری بوده است شکایت کرده است و این طرح ها مربوط به گوشی های هوشمند نیست.

بنا بر اعلام بلک بری، نوکیا محصولاتی مانند ایستگاه رادیویی پایه Flexi Multiradio، کنترل های شبکه ای رادیویی و نرم افزار رادیوییLiquid Radio جزو طرح هایی هستند که به صورت غیر قانونی تشکیل شده اند و حق ثبت اختراع آن ها مربوط به شرکت بلک بری است. این طرح ها متعلق به شرکت نورتل (Nortel) بوده است که در سال ۲۰۱۱ با مبلغ ۴٫۵ میلیارد دلار توسط بلک بری خریداری شد. نوکیا نیز در سال ۲۰۰۹ برای خرید این طرح ها تلاش کرد اما مشکلات مالی نورتل مانع این اتفاق شد.

باید صبر کرد و دید که با وجود تنش های میان نوکیا و بلک بری، سرنوشت این ماجرا به کجا کشیده می شود. آیا این دو شرکت با یکدیگر کنار خواهند آمد؟

نظراتتان را با ما به اشتارک بگذارید.لینک منبع

اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.